Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 18 od 18

Tema: Skijanje za 1.maj?

  1. #11
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Hintertux je (po meni) daleko bolji od pomenuta dva (Kapruna i Moltalera) ali svako skijanje je mnogo bolje od sedenja u kući . Što se tiče maja može naravno samo prati prognozu - da uhvatiš minus a ne neki (pre)topli talas...

    (Ova prva ocena je za "samostalno" skijanje, ako se ide sa porodicom/malom decom onda je Kaprun odličan izbor)

  2. #12
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Hintertux je bolji od Kapruna i Moltalera, tu nema rasprave. Kakvo će ti skijanje biti u maju, zavisi od temperature i pravca vetra. Južni vetar pravi veći kačamak od kombinacije sunca, temperature u blagom plusu i bez vetra. Na Hintertuxu su sve osim jedne staze severno orijentisane, tako da ako baš ne bude +5 na visini preko 2.100 skijanje će ti biti dobro barem do 13-14h. Da se više ne ponavljam, bolje izbegni praznike oko 1.maja, jer je sve manje neglečerkih skijališta u pogonu, pa će na glečerima (pogotovo tirolskim) biti mravinjak.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  3. #13
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Rossignol 8s Pogledati poruku
    Hintertux je bolji od Kapruna i Moltalera, tu nema rasprave. Kakvo će ti skijanje biti u maju, zavisi od temperature i pravca vetra. Južni vetar pravi veći kačamak od kombinacije sunca, temperature u blagom plusu i bez vetra. Na Hintertuxu su sve osim jedne staze severno orijentisane, tako da ako baš ne bude +5 na visini preko 2.100 skijanje će ti biti dobro barem do 13-14h. Da se više ne ponavljam, bolje izbegni praznike oko 1.maja, jer je sve manje neglečerkih skijališta u pogonu, pa će na glečerima (pogotovo tirolskim) biti mravinjak.
    Meni je Moeltall najbolji......jer mi je najbliže....računjate, da imamo praznike od 6 dana preko prvog maja....i da smo imali dosta lošu sezonu.... bit če ljudi gore bez brige...

  4. #14
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Austrija jeste blize ali ako neko moze da odvoji 7 dana onda neka uzme u obzir i Tinj, manje od 300 evra 6 dana. Ja sam skijao predprosle godine i sve su staze u Tinju radile a samo neke nisu u D zeru. Lud osecaj skoz. Sunce zalazi u 19.30, a preko dana ubija pa moze skijanje i u suskavcu. Glecer odlican plus dodatak odlican spa centar

  5. #15
    Member
    Datum registracije
    05.05.2008
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Da li neko moze da preporuci neki smestaj koji "pokriva" Meltaler? Razmisljam da skoknem sa par drugara za 1. maj.

  6. #16
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Ja sam bio prosle godine 1. aprila - na vrhu -2 (3250m) a na 2650 (Fernerhaus) je bilo 12-15 stepeni. Skijanje je bilo i ispod do 2 i nesto mada su staze bile ne razvaljene, nego odvaljene, sa hupserima od sest metara visine

    Medjutim, ove godine je skroz drugacija situacija koliko vidim na kamerama, mnoooogo je hladnije nego tada. I ima vise snega...

    Sto se leta tice, proslog je bilo sumorno - pratio sam na kamerama, bas je bilo jadno. Verujem da im u istoriji nije bilo gore

  7. #17
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nenadmak Pogledati poruku
    Da li neko moze da preporuci neki smestaj koji "pokriva" Meltaler? Razmisljam da skoknem sa par drugara za 1. maj.
    Obervellach je malo mesto, na 15km od Molltaler-a. Smeštaj potražiti preko Tiscover-a.

  8. #18
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Mi smo bili u Flattachu, u privatnom ali mnogo lepom smeštaju, video sam da su i komšije isti stil - jako lepo mesto sa super kućama koje su sređene maksimalno. To su sve mala mesta, i gde god u okolini da se smestiš ista stvar...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •