Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 27 od 27

Tema: Mali ski centri u Austriji

  1. #21
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Drago mi je da ima istomišljenika po pitanju malih / velikih centara.

    Svako mesto ima neki svoj šarm i pruža nešto jedinstveno. Skijanje je za mene prvenstveno odmor i opuštanje i više mi nije bitno koliko sam kilometara u danu spržio po stazi i pokazao da sam opasan. Priroda, ugostitelji, manjak gužve, učenje potomaka... razni elementi su u igri

  2. #22
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Mauterndorf je skijalište između Kačberga i Obertauerna, nije veliko, ali je sasvim ok. Dobro mesto za one koji hoće da obilaze i susedna skijališta, a u blizini je i manji Faninberg. Ali cena ski pasa je kao i na drugim mestima, ali važi na sva 4 skijališta.

  3. #23
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Schladming/Planai jako lep ski centar a nista extremno prevelik
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #24
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Mala/velika skijalista je po meni relativna star. Doduse drzi vodu ono "videti 3D i onda moze..."
    Ali po meni bitan je feeling na kraju dana i ako to kosta sto manje to bolje
    Kao primer necu pomenuti MK skijalista (to je stvarno apsurdno) u odnosu na ona u A vec Bansko-ski pas 25eura
    Najbolji dan mi je bio onaj kada sam ostavio celu kompaniju da kulira u kaficu jedno sat vremena a ja skoro pa sam na onu stazicu "Stara Pista" i ubio se od skijanja
    http://www.banskoski.com/bansko_map_en.html
    staza br.7 na ovoj mapi
    Izmenio/la trendo; 18.10.2010 u 21:17.

  5. #25
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    02.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Kako je thread nastao od price o skijalistima sa kartom ispod 20 Eur, evo informacije o velikom skijalistu za 10 Eur.

    U Saalbachu dnevna karta samo 10 eura!

    Jeste da je za omladinu do 19 godina i samo subotom, ali ipak je to Saalbach. Malo podaleko za dnevni izlet klincima, ali ko bude blizu neka ne propusti.
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

  6. #26
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Kad vec pricamo o malim skicentrima

    Sledeca prica se preklapa sa pricom o malim skicenttrima u Austriji.
    Da li mislite da bi mogla da se desava i kod nas? Ja sam posetio prosle sezone skijaliste koje je definitivno najmanje moguce. Evo moje price tada zapisane
    sas35bg
    12.03.2010. u 15:04
    Glasova: +6
    ·
    ·
    ·
    Nadovezujuci se na donju pricu o Sloveniji kao skijaskoj naciji, spomenucu mesto(neko ce ga nazvati i skijaliste)Tominac. u Sloveniji kod Slatine. Ski staza ima oko 400metara i entuzijasti koji su osnovali skidrustvo' "Slatinac" ne poseduju ratrak, nego se staza uredjuju rucno( kako god to izgledalo). Od skoro postoji jedna vucnica, i skipas kosta 4evra dnevno. Moj skipas je imao serijski broj 1622/10. Znaci da su prodali do 26.februara 1622 skipasova. Pre instalacije vucnice, traktorom su prevozili skijase do vrha staze, tako sto se poseda na ivicu prikolice, a noge ti vise sa skijama(ili skines skije). E sad se mi pitamo, da li bi mi u Srbiji zeleli da se ovako dovijamo ili bi pravili "Ironicni performans" na samu pomisao ovakvog skijanja
    Ovo sam napisao tog davnog 12.marta.2010.god. na http://www.infokop.net/staze-i-zicar...ampaj-1-8.html
    Inace, svake sezone sa svojim i klincima iz kraja, organizujem pravljenje staze i skakaonica na brdu kod sportskog centra 11.aprila
    http://www.youtube.com/watch?v=JhENoOAV9-M
    Ako ste pogledali, staza ima oko 50metara
    Ali , naravno da volim skicentre od 100km staza, i da kad vec dajem pare za skijanje, ne moram sam da pravim stazu

  7. #27
    Junior Member
    Datum registracije
    09.01.2012
    Godina
    52
    Poruke
    14

    Podrazumevano Skigebiet Gaißau Hintersee

    Ove sezone sam svratio u ovaj mali skijaski centar. Jedina linija vodilja je bila da za male pare svojoj porodici, i prijateljima, omogucim jeftino skijanje a da osete sta znaci skijanje u Austriji.

    Na Bergfexu sam pronasao ski centar Hintersee i bio sam zadovoljan, cista 10tka. Smestaj za 6 dana, 5 radnih dana skijanja za 120e senior skipass.
    http://www.bergfex.at/gaissauhintersee/

    Broj kilometra staza mi je bio nevazan, ali sasvim dovoljan za svih 5 dana uzivanja, jer su deca bila prioritet (2 porodice), i njima je bilo fenomenalno, mada i svih 5 suncanih dana nam je puno pomoglo.

    Snega dovoljno, mada topova ima samo na nekim delovima koja su problematicna. Primetio sam da je gro gostiju iz Velike Britanije, oni su smesteni gore na stazama, jedu, piju i skijaju.

    Porodice, deca, idealno. Mislim da je za 5 dana 45e skipass dete, drugo dete 50%, trece dzaba. Ko se dobro organizuje moze da iskoristi ovu povoljnost.

    Smestaj dobar, 5km od skijalista, mesto Faistenau. (Salzburg je na 25min lagane voznje).

    Kazem, savet je cisto od osobe koja je obisla sve vece skijaske centre u Austriji, da ih sada ne nabrajam, i osoba koja ni da joj plate nece otici na Kopaonik.

    Eventualna alternativa je bila Prebichl i Semmering ali za njih sam dobio info tek kada sam zavrsio sa Hintersee-om.

    Pozdrav i srecno!!!

    p.s. Smestaj cete lako pronaci vec preko raznih web stranica, sto Vas je vise to je bolje, staro skijasko pavilo

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •