Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 43

Tema: Nova Ski mapa Kopaonika za 2011.

  1. #31
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Bela reka 2 je najbolja staza. Ubedljivo. Normalno, kada je sređena, a nije nikad. Vidim da sada je izgleda ukidaju. To je normalno za Srbiju. Ako je nešto stvarno dobro, to treba ukinuti.
    Izmenio/la plageton; 12.10.2010 u 12:25.

  2. #32
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Problem sa BR2 je i u nadležnosti opština.... duga priča.

    A i drugi problem je što je ona lakat krivina okrenuta prema jugu a pritom je i na nekoj vododerini pa je kamenjar neizbežan. Bila je neka priča da staza u tom delu pretrasira u desno kroz šumu i da izađe negde prema početku Struge (i ona više ne postoji).

    A da ne pričam o onim planovima da se iz Brzeća pravi gondola.... važi.... jednog dana.

    Meni je i dan danas najbolje skijanje na Kopu... mart 2006 ... BR2 ... nikog na stazi... a jedno metar neutabanog snega po stazi i ne prestaje da veje.

  3. #33
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Meni je najbolji spust bio u crnom delu bele reke negde poslednje nedelje marta 2009e. Nijedan trag, kraj dana. Isto tako, dosta rastresitog snega, sve do lakta, gde je bila nikad gora kora.

  4. #34
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Upravo sam se vratio sa Kopaonika. Sutra cu postaviti slike na kojima se vidi dokle se stiglo sa postavljanjem novih zicara i sistema za osnezavanje.

    Isao sam i do Krsta, i snimio tacan polozaj izlaznih stanica zicare Krst i nova Suncana dolina. Onako kako je ucrtano na novoj ski mapi Kopaonika odgovara stvarnoj situaciji na terenu. Prema nekim ranijim opisima, mislio sam da su te dve izlazne stanice jedna pored druge, ali nisu...

    Pogledajte mapu koja je vec bila postavljena na prvom postu ovog Thread-a:

    Preuzmite ski mapu 2011. u punoj rezoluciji - .JPG fajl 4 Mb

    Preuzmite: Master plan Kopaonik (PDF file) i uporedite.


  5. #35
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Lepo lepo. Samo da su cene jos normalne :(
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #36
    Ski_Trip Krecha_86 avatar
    Datum registracije
    06.03.2006
    Lokacija
    Pancevo
    Skije / Bord
    Atomic SL10
    Godina
    38
    Poruke
    255

    Podrazumevano

    Konačno smo saznali i duzinu staza na Kopaoniku
    Generalni direktor JP "Skijališta Srbije" Nebojša Škorić gostujući u emisiji "Srbija na vezi" satelitskog programa RTS-a rekao je da su svi ski centri od ove sezone opremljeni sistemima za veštačko osnežavanje i da, ukoliko ne bude prirodnog snega, svi posetici će biti u prilici da uživaju u našim ski centrima...
    'Pored izgradnje tri nove žičare na Kopaoniku, radimo i nove instalacije za veštacko osnežavanje, ukupne dužine 10 km i time ćemo pokriti 75 odsto skijališta veštačkim snegom', naglasio je direktor.

    što znači da ako je 75%=10km, 100%=13,33km

    Naravno šalim se malo ali baš da ima 40km kako se hvale...


  7. #37
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    49
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Gledam mapu i vidim ovaj parking desno od keca - suncane doline. Super uradjeno u cilju smanjivanja opterecenja parkinga u centru a i da ljudi koji spavaju u vikend naselju ne moraju da idu 3,4 i 5 km do centra i da tamo padaju za slobodu pred armijama lopatara.
    Ono sto brine mojih 120 kg je to sto je od parkinga fina nizbrdica do staze sto je dobro kad se dodje, ali zato kada posle celodnevnog skijanja treba doci nazad na parking izgleda ce morati da se shipchi uzbrdo. Osim ako neki zeka ne napravi stazu/precicu kroz sumu negde na posla staze.

  8. #38
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Pa da ali 10 km ukupnih instalacija je koje su ove godine uradili, na to treba dodati, duboku ( crvenu i crnu ), kaman, pancic,... koje su proteklih godina odradili

    Verovatno sada ima pokriveno oko 30km staza sto znaci da je ukupna duzina svih staza 40km

  9. #39
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Koga baš zanima da izračuna dužinu staza to može da uradi preko Google Eartha vrlo lako i vrlo precizno. A 10km je ono što su ove godine pokrili veštačkim osnežavanjem (a ne ukupno)...

  10. #40
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Koga baš zanima da izračuna dužinu staza to može da uradi preko Google Eartha vrlo lako i vrlo precizno. A 10km je ono što su ove godine pokrili veštačkim osnežavanjem (a ne ukupno)...
    a d

    Mene zanima kako se racuna duzina staze.Vec sam jednom to pitao ali cini mi se da niko nije odgovorio.Jer to najkraca putanja od vrha do dna ili se uzima u obzir i sirina staze pa se obracuna po nekoj formuli.U americi gotovo svi ski centri navode ukpunu povrsinu na kojoj je moguce skijati a ne duzinu staza

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •